Wskazówki dotyczące oczyszczania

Poniżej przedstawiamy rady i wskazówki, dotyczące przygotowań do kuracji oczyszczające oraz powrotu do wcześniejszej diety, które pomogą Ci optymalnie wykorzystać kurację Cleanse Me. Mamy świadomość, że ciało każdego człowieka funkcjonuje w nieco inaczej. Słuchaj swojego ciała – ono najlepiej wie, czego potrzebuje.

1. Przygotowanie

Im lepiej przygotujesz się do kuracji, tym gładszy będzie proces Twojej przemiany. Na kilka dni przed dietą sokową odstaw produkty takie jak: kawa, cukier, mięso, nabiał. Wzbogać swój jadłospis o świeże owoce, warzywa i zieleninę do każdego posiłku.

Codziennie rano, pierwszym napojem jaki pijesz powinna być filtrowana woda o temperaturze pokojowej (im cieplejsza, tym lepiej). Możesz dodać trochę świeżo wyciśniętej cytryny, która ma działanie nawilżające i alkalizujące, co ma na celu obudzenie organizmu i rozpoczęcie jego aktywności.

Przykładowy jadłospis przed rozpoczęciem kuracji:

 • 3 dni przed – Jeśli jesz mięso, jest to najlepszy moment, żeby zastąpić je np. rybą gotowanej na parze z warzywami i sałatą.
 • 2 dni przed – Zielone sałatki powinny stać się podstawą w Twoim menu. Jeśli masz ochotę na trochę więcej pożywienia, możesz dodać do posiłku niewielką ilość brązowego ryżu lub słodkich ziemniaków.
 • 1 dzień przed – Jedz surowe warzywa lub lekko gotowane na parze np. szpinak, brokuły; unikaj warzyw bogatych w skrobie jak marchew, buraki, dynia itp. Możesz także jeść surowe liściaste sałatki z zielonymi warzywami.

2. W trakcie kuracji

Od momentu rozpoczęcia kuracji Cleanse Me, pij swoje soki zgodnie z ich numeracją tak często jak potrzebujesz. Pomimo tego, że nie wszyscy działają według tego samego schematu, sugerujemy stosowanie się do dwóch prostych zasad: odczekać około godziny pomiędzy napojami i spożyć ostatni napój na co najmniej dwie godziny przed snem. Spożywanie czegokolwiek tuż przed snem nie zapewnia Twojemu układowi pokarmowemu właściwego odpoczynku.

Chcąc osiągnąć maksymalne efekty, warto pamiętać o kilku prostych zasadach:

 • Należy pić co najmniej kilka szklanek dobrej jakości wody dziennie
 • Twoje ciało potrzebuje relaksu, każdego dnia zadbaj o krótką chwilę tylko dla siebie.
 • Proponujemy jeden lub dwa spacery dziennie dla wzmożenia obiegu limfatycznego i pobudzenia krążenia.
 • Spróbuj sauny, która spowoduje przyspieszenie wydzielania potu oraz procesu detoksykacji a także pozwoli się zrelaksować.
 • Rozważ skorzystanie z masaży i zabiegów refleksologii.
 • Zastosuj gorącą kąpiel lub prysznic.
 • Używaj szczotki kąpielowej, to pozwoli otworzyć pory i usunąć martwe komórki skóry.
 • Pamiętaj, że w czasie, gdy system trawienny otrzymuje lżejsze pożywienie Twoje ciało dostosowuje się do tego stanu, dlatego daj sobie trochę czasu. Twój organizm zaczyna się oczyszczać a z pomocą soków Cleanse Me dostaje sporą dawkę wartościowych i naturalnych składników odżywczych.

Niektórzy w trakcie diety mogą poczuć się przez krótki czas bardziej osłabieni niż zwykle, co może oznaczać, iż ich organizm pozbywa się silnych toksyn. Na szczęście taki stan nie trwa długo a szybką ulgę zapewnia bezkofeinowa herbata ziołowa albo wypicie napoju z dodatkiem szczypty soli morskiej.

3. Po kuracji oczyszczającej

Po zakończeniu kuracji sokowej należy stopniowo wracać do swojej klasycznej diety. Trzeba jednak pamiętać, że tak jak przygotowujemy organizm do diety sokowej tak musimy dać mu trochę czasu na powrót do wysokokalorycznej i ciężkostrawnej diety.

Dieta kończąca proces detoksykacji powinna opierać się pierwszego dnia przede wszystkim na owocach, następnie można dodać sałatki i warzywa gotowane na parze (drugiego dnia), rośliny strączkowe (trzeciego dnia). Powrót do mięsa i nabiału pozostawiamy na sam koniec.

Przykładowy jadłospis kończący kurację:

 • Dzień 1 – Postaw na kilka sztuk owoców rozłożonych równomiernie w ciągu dnia lub trochę świeżego niepasteryzowanego wyciskanego soku (zielony/cytrusowy/owocowy). Jeśli chcesz napić się świeżo wyciskanego soku, rozcieńcz go wodą.
 • Dzień 2 – Jedz surowe warzywa lub lekko gotowane na parze np. szpinak, brokuły; unikaj warzyw bogatych w skrobie, takich jak marchew, buraki, dynia itp. Możesz także jeść surowe liściaste sałatki z zielonymi warzywami.
 • Dzień 3 – Zielone sałatki powinny stać się podstawą w Twoim menu. Jeśli masz ochotę na trochę więcej pożywienia, możesz wybrać niewielką ilość zwykłego brązowego ryżu lub słodkich ziemniaków.
 • Dzień 4 – Ryba gotowana na parze z warzywami i sałatą.
 • Dzień 5 – Stopniowo inne produkty mogą powrócić do Twojej diety.