Najczęściej zadawane pytania

SOKI COLD PRESS


1. Jakich korzyści mogę się spodziewać?
Ważną zaletą diety sokowej jest naturalne wzmocnienie odporności organizmu, tak niezbędnej dla utrzymania ciała w dobrej kondycji. Detoks, a następnie codzienna dieta z udziałem zdrowych soków pozwala uzupełnić wszelkie niedobory żywieniowe i na długo cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz szczupłą sylwetką.

Do najłatwiejszych do zaobserwowania rezultatów należą oczywiście zrzucone kilogramy. Warto jednak pamiętać o pozostałych korzyściach tego stylu odżywiania dla naszego zdrowia. Przyspieszony metabolizm, organizm wolny od toksyn, ładniejsza cera, wzmocnione włosy i paznokcie oraz kompleksowe odżywienie organizmu – to tylko niektóre zalety. Połączenie zdrowych posiłków z idealnie skomponowanymi sokami to klucz do sukcesu w walce o smukłą sylwetkę.

2. Jaka jest różnica pomiędzy sokami cold press a sokami z wyciskarek i sokowirówek?
Proces utraty wagi jest sprawą indywidualną, ponieważ każdy z nas ma nieco inną przemianę materii, inaczej odżywia się na co dzień a także uprawia mniej lub więcej ćwiczeń. Przy diecie 5 dniowej można jednak „zrzucić” około 3-4 kilogramy, natomiast podczas detoksu 3 dniowego 1,5-3kg. Po zakończeniu kuracji będzie można zaobserwować rozkręcony metabolizm, dlatego utrata wagi może być możliwa także w dłuższym okresie – zwłaszcza przy połączeniu z odpowiednią dietą.

3. Dlaczego warto wybrać Cleanse Me?
Rozwinięcie tego tematu znajduje się w sekcji warto wiedzieć -> cold press. Soki przygotowane metodą cold press pozwalają zachować więcej witamin, minerałów oraz przede wszystkim enzymów, które w innych metodach pozyskania soku są bezpowrotnie niszczone. Enzymy niszczone pod wpływem tarcia i podgrzewania soku w wyciskarkach są kluczowe dla pozytywnych efektów detoksu sokowego.

4. Jak często powinno robić się detoks?
Zalecamy powtarzanie detoksu w zależności od długości kuracji: 5 dniowa dieta powinna być powtarzana raz na 3-5 tygodni natomiast dieta 3 dniowa raz na 2-4 tygodnie. Trzeba pamiętać o uwarunkowaniach indywidualnych, ponieważ każdy z nas żyje w nieco innych środowisku. Po pierwszym detoksie Twoje ciało samo da znać, że warto powtórzyć kurację ?

5. Czy podczas detoksu sokowego można jeść zwykłe jedzenie?
Każda porcja soku Cleanse Me jest przeznaczona do zastąpienia stałych pokarmów. Dzięki temu przewód pokarmowy zostaje odciążony (nie musi trawić pokarmu stałego) i organizm może się zregenerować. Zalecamy powstrzymanie się od spożywania posiłków stałych podczas detoksu, jeśli jednak chcesz coś zjeść, niech będą to surowe owoce i warzywa.

6. Czy podczas detoksu sokowego można pić inne płyny?
Podczas detoksu można pić bez ograniczeń wodę, wodę z cytryną a także herbaty ziołowe. Polecamy wypróbować specjalne mieszanki herbat wspomagających proces oczyszczania.

7. Czy podczas kuracji sokowej można normalnie pracować?
Oczywiście! Detoks sokowy został stworzony z myślą o ludziach aktywnych, którzy nie będą w tym czasie rezygnować z pracy oraz swoich codziennych przyzwyczajeń.

8. Czy podczas detoksu sokowego można ćwiczyć na siłowni?
Tak, jednak trzeba dostosować trening do zmniejszonej kaloryczności posiłków. Polecamy w tych dniach zmniejszyć nieco obciążenie i unikać treningów typowo siłowych.

DETOKS SOKOWY


9. Jaką kurację sokową wybrać na początek?
Na początek proponujemy podstawowy zestaw detoksu lub kurację Slim. Obie diety są odpowiednie dla osób początkujących między innymi ze względu na zróżnicowanie soków wchodzących w ich skład. Optymalna długość diety na początek to 3-5 dni.

10. Na ile dni mogę zamówić dietę?
Diety sokowe można zamawiać na okres od 1 do 7 dni w dostawie w Warszawie oraz 1-5 dni w dostawie w całej Polsce.

11. Czym różni się dieta EKO od Basic?
Dieta EKO oparta jest o ekologiczne, certyfikowane produkty. Dieta BASIC nie posiada takich certyfikatów. W jednym i drugim przypadku dbamy o najwyższą jakość produktów – to od nich zależy końcowa jakość soku.

12. Jak konserwujecie soki?
Soki nie są w żaden sposób konserwowane, dlatego zalecamy przechowywanie ich w lodówce

13. Czy soki mają jakieś sztuczne dodatki?
Absolutnie nie, korzystamy wyłącznie z naturalnych składników. Wszystkie produkty użyte w produkcji soków znajdują się na etykiecie

14. Ile soków jest na każdy dzień?
Zestaw na każdy dzień składa się z 6 soków

15. Czy mogę wymienić sok na jakiś inny?
Tak, podczas składania zamówienia istnieje możliwość dopasowania zestawu do swoich preferencji.

16. Jaki jest termin przydatności soków do spożycia?
Soki zachowują swoją świeżość przez 3-4 dni. Zawsze staramy się zachować jak najwyższą świeżość soków, dlatego dostawy w Warszawie są codzienne a poza Warszawę dostarczamy za jednym razem soki na maksymalnie 2 dni.

17. Czy soki należy trzymać w lodówce?
Tak, ze względu na brak jakichkolwiek środków konserwujących zalecamy trzymanie soków w lodówce. Na około godzinę przed spożyciem należy wyjąc sok z lodówki aby wypić go w temperaturze pokojowej (zimne soki zwalniają metabolizm). Możesz też zabrać ze sobą soki na cały dzień w naszym kartonie izotermicznym po wcześniejszym ich schłodzeniu.

DOSTAWA


18. Czy dostarczacie soki w całej Polsce?
Tak, soki dostarczamy w całej Polsce

19. Do której godziny mogę zamówić soki na następny dzień?
Zamówienia dostarczane na kolejny dzień roboczy przyjmowane są do godziny 12

20. Czy mogę zmienić datę dostawy?
Tak, po zalogowaniu się do panelu klienta istnieje możliwość zmiany daty dostaw. Jeśli masz specjalne życzenia co do dostawy – skontaktuj się z nami.

21. O której dostarczycie moją dietę?
Soki dostarczamy w godzinach wybranych podczas składania zamówienia. W Warszawie dostępne są 2 opcje: do godziny 7 oraz w przedziale 7-9. W dostawie poza Warszawę godzina dostawy uzależniona jest od konkretnej lokalizacji.

22. Gdzie zostawiacie paczki z sokami?
W dostawie w Warszawie paczki dostarczane do godziny 7 zostawiamy w miejscu wyznaczonym np. pod drzwiami lub recepcji. Jeśli nie ma takiej możliwości, można wybrać opcję 7-9 – w tych godzinach kurier dostarcza soki do rąk własnych. W dostawie poza Warszawę soki zawsze dostarczane są przez kuriera do rąk własnych.

Jeśli masz specjalne życzenia dotyczące dostawy wpisz je w komentarzu lub skontaktuj się z nami – zawsze chętnie dopasujemy opcje dostawy do Twoich potrzeb.

23. Jak wygląda dostawa poza Warszawę?
Poza Warszawę zamówienia dostarczane są kurierem. W zależności od lokalizacji istnieją różne opcje dostawy np. do 10:30, 14 lub do końca dnia. Przy wyborze dostawy do 10:30 można bez przeszkód pić soki tego samego dnia. Przy wyborze opcji dostawy do końca dnia planujemy picie soków na dzień kolejny po dostawie.

24. Jak przewożone są soki?
Soki dostarczamy w specjalnie zaprojektowanych dla Cleanse Me kartonach izotermicznych. W przypadku dostawy poza Warszawę w kartonach znajdują się dodatkowe wkłady chłodzące, aby Twoje soki dotarły zimne i świeże.

25. Czy mogę zapłacić kurierowi przy odbiorze?
Tak, jeśli jest taka możliwość w danej lokalizacji, podczas zamówienia pojawi się taka opcja.

26. Czy soki podczas dostawy nie zepsują się?
Przed dostawą soki schładzamy do 3-4 stopni i dostarczamy je w specjalnie zaprojektowanych kartonach izotermicznych. W dostawie poza Warszawę w kartonach znajdują się dodatkowe wkłady chłodzące.

27. Czy mogę zamówić dietę sokową poza Polskę?
Niestety, ze względu na jakość soków dostawy realizowane są tylko na terenie Polski.